گروه تولیدی میچکا
درباره ما بیشتر بدانید.. WHY
OUR APP
ROCKS
This Slider can be easily installed via our internal Slider Revolution Template Store. If you activate your Slider Revolution it's totally free!
Learn about Activation
Join more that 1.500.000 happy Slider Revolution users!
Purchase a License
GO BACK
میچکا متعلق به مشتری | متعصب در کیفیت

 

خصوصیات پارچه پلی استر

الیاف پلی استر چیست ؟

پارچه پلی استر دارای استحکام بالا و قابلیت انعطاف پذیری است، بنابراین، استحکام کششی آن دوام، بدون چین و چروک.

 

جذب رطوبت پارچه پلی استر بسیار ضعیف است، لباس تابستان دارای احساس خفیفی است، در حالی که زمستان به راحتی برق استاتیک را برآورده می کند، از راحتی برخوردار است.با این حال، پس از شستشو بسیار آسان است برای خشک کردن، و مرطوب قوی تقریبا هیچ قطره، بدون تغییر شکل، عملکرد شستشو خوب است.

 

الیاف پلی استر بهترین پارچه در پارچه مقاوم در برابر حرارت است، با ترموپلاستیک، می توان پلیدی، کشیده شده با دوام.

 

پارچه پلی استر مقاومت نور خوب است، به جز تفاوت فیبر اکریلیک، توانایی آن برای مقاومت در برابر خورشید بهتر از پارچه فیبر طبیعی است.به خصوص در پشت شیشه بسیار مقاوم است، تقریبا با اکریلیک

 

پارچه پلی استر مقاوم در برابر انواع مختلف مواد شیمیایی عملکرد خوب است.اسید، قلیایی تا درجه تخریب آن بزرگ نیست، در عین حال ترس از قالب، از تپه ترس نیست

 

 

 

.

الیاف پلی استر در کارخانه های پلی استر سازی تولید می شوند. مواد اولیه مورد نیاز برای تولید این الیاف به صورت عمده دی متیل ترفتالات، اتیلن گلیکول یا EG بوده که طی انجام فرایندهای متفاوت و متنوع روی آنها تبدیل به پلی استر می شوند. کاتالیست، حرارت و تکمیل بخشی از عملیات های انجام شده روی این مواد اولیه بوده که پس از انجام آنها این الیاف مصنوعی تهیه و برای مصارف کارخانه های ریسندگی ارسال می شود.

 

بعد از اینکه پلیمر حاصل از سه فرایند یاد شده به کارخانه های ریسندگی منتقل شد، ریسیده شده و به صورت نوارهایی به نام TOW درمی آیند. این نوارهای TOW باید در ظرف هایی به نام کن نگهداری شده تا فرایند آماده سازی آنها تکمیل شود. بعد از آن برای انجام عملیات های کشش، تثبیت، برش و عدلبندی به کارخانه های ریسندگی فرستاده می شوند.

 

الیاف پلی استر در کشورهای دیگر با چه نامی شناخته می شوند ؟

 

الیاف پلی استر در کشورهای مختلف نام های متفاوتی دارند. در بریتانیا ترلین، در آلمان ترویرا، در فرانسه ترگال، در ایتالیا تریتال، در ژاپن تترون و در آمریکا با نام داکرون شناخته می شوند.

 

علت اینکه نام های مختلف الیاف پلی استر را ذکر کردیم، برای این است که در هنگام خرید مثلا اگر نام داکرون و یا ترگال را شنیدید، تصور نکنید که الیاف طبیعی هستند. در واقع همه این نخ ها از الیاف مصنوعی ساخته شده و ریشه آنها پلی استر است.

از پلی استر عدلبندی شده چه محصولاتی بدست می آید ؟

 

بعد از انجام مراحل فوق روی مواد اولیه این نوع الیاف و رسیدن آنها به مرحله عدلبندی از این الیاف محصولات مختلف و متنوعی بدست می آید. یکی از این محصولات نخ کشیده شده است که عمدتا برای تولید تور، پیراهن، پارچه پرده و چادری مورد استفاده قرار می گیرد و برای تولید این محصولات به کارخانه مربوطه ارسال می شود. محصول دیگری که بعد از این مرحله بدست می آید، نخ کشیده نشده است.

 

نخ کشیده نشده یکی از محصولات بدست آمده بوده که در تولید جوراب، پارچه های کش باف و پارچه های رومبلی مورد استفاده قرار می گیرد. پارچه های فاستونی و مانتویی هم بر خلاف نظر و شناخت عوام از جنس پلی استر است و یکی از محصولات فرعی آن محسوب می شود. ( انواع الیاف نخ و موارد مصرف نخ )نخ ها و الیاف پلی استر برای بافت موکت و لایی هم استفاده می شوند. فقط این الیاف با پنبه و ویسکوز مخلوط شده و به این صورت در ترکیب موکت از آنها بهره برداری خواهد شد.