گروه تولیدی میچکا
درباره ما بیشتر بدانید.. WHY
OUR APP
ROCKS
This Slider can be easily installed via our internal Slider Revolution Template Store. If you activate your Slider Revolution it's totally free!
Learn about Activation
Join more that 1.500.000 happy Slider Revolution users!
Purchase a License
GO BACK
میچکا متعلق به مشتری | متعصب در کیفیت

.

طرز شستشوی پارچه ویسکوز

پارچه یا الیاف ویسکوز جذب رطوبت بالایی دارد که گاهی تا ۵۰% بیشتر از پنبه خواهد بود و باید بدانیم که با جذب رطوبت استحکامش کاهش مییابد یعنی خیس شدن پارچه های این مدل الیاف سبب ضعیف تر شدن و کوتاه کردن عمرشان میگردد.

روش اول: به لبل شستشو لباس خود دقت نمایید، اگر در آن به شستشو با آب سرد ذکر شده است، حتما این موضوع را مد نظر بگیرید و در این حالت بهتر است شستشو را به جای ماشینی به صورت دستی انجام دهید.

 

پارچه ویسکوز در زمانی که خیس هستند،بافتی به مراتب شکننده به نسبت زمانی که خشک هستند،دارند و بنابرین زمانی که با دست شسته می شوند از الیاف پارچهمحافظت به مراتب بالاتری به نسبت زمانی که در ماشین شسته ، می شود. لباس خود را در آب سرد قرار داده و از پودر لباس شویی دستی استفاده نمایید.

 

به آرامی لباس رابشویید و به آرامی صابون را بر روی لباس خود قرار داده و با آن لباس را ماساژ دهید. در تمامی مراحل شستشو مراقب باشید و زیاد پارچه را نچلانید. برای آب گیری و خشک کردن نیز از پیچاندن ، چلاندن و فشردن پارچه خود داری نمایید.

نکته دیگر این که سایر لباس هایی که در کنار ویسکوز در ماشین قبل از قرار دادن پارچه ویسکوز در ماشین لباسشویی، اطمینان حاصل فرمایید که الیاف آن در اثر  شستشو تخریب نمی شوند. از ادغام کردن لباس هایی با پارچه های ضخیم همچون جین در کنار ویسکوز خودداری نمایید زیرا منجر به کشیده شدن و حتی پارگی بافت پارچه می شود

از سویی دیگر می توانید از کیسه های توری مخصوص لباسشویی استفاده نمایید. با قرار دادن پارچه درون کیسه هایی با بافت شبکه ای شکل ، الیاف پارچه در حین شستشو در ماشین لباسشویی از هم گسسته نمی شوند و بافت اصلی خود را حفظ می نمایند. در این صورت علاوه بر جلوگیری از تغییرات  بر روی پارچه، دیگر نگران این موضوع نخواهیم بود ممکن است لباس های ویسکوز در اثر شستشو در کنار سایر لباس ها تخریب شوند

زمانی که شست و شو به اتمام رسید،هر یک از لباس ها را جدا کرده و تکان دهید را از  رطوبتش کاسته شود و در مرحله بعد لباس ها را به بند رختی غیر فلزی آویزان کنید و سعی  کنید بر روی بند رخت بدون ایجاد چروک و تاخوردگی، لباس را قرار دهید.